27.06.2015

WSPANIAŁA WALKA I TYTUŁ DLA MAŁGORZATY JASIŃSKIEJ

Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) zwyciężyła w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet na Mistrzostwach Polski w Sobótce. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team – tytuł wicemistrzowski wywalczyła Katarzyna Wilkos, a brązowy medal zdobyła Paulina Brzeźna-Bentkowska.

Rywalizacja elity połączona była z walką w kategorii orliczek. W niej złoty medal zdobyła Katarzyna Wilkos, srebro przypadło Katarzynie Niewiadomej (Rabobank Liv), a brąz wywalczyła Alicja Ratajczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik).

Wyścig rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach, przy padającym ulewnym deszczu. Nie obyło się bez upadków. Jeden zaliczyła sama mistrzyni. Myślałam, że nie będzie padać. Przed deszczem zawsze smaruję opony cytryną. Marek Rutkiewicz i inni kolarze mówili, że tak trzeba robić. I kiedy sobie przypomniałam, że nie posmarowałam kół, poleciałam na jednym z zakrętów po zjeździe. Podniosłam się szybko, dziewczyny poczekały i razem jechałyśmy dalej – mówiła Jasińska. Ataki z peletonu zaczęły się już po kilku kilometrach od startu. Najpierw jedna czwórka, potem z minutą straty druga. Ale im bliżej mety tym trudniejsze warunki, tym większe zmęczenie i przetasowania w czołówce. Na końcu zostały już tylko Jasińska i Wilkos. Czarowałyśmy się z Gosią. Zaatakowałam pierwsza, ale trochę mi zabrakło. Cieszę się z drugiego miejsca, bo nie spodziewałam się tego. A na dodatek zdobyłam koszulkę w orliczkach – mówiła Wilkos. Jasińska finiszowała z przewagą czterech sekund nad rywalką. Pół minuty po zwyciężczyni na metę wpadła Paulina Brzeźna-Bentkowska. To był ciężki wyścig, sama runda nie jest łatwa, a jeszcze padało. Liczyłam na złoto, ale jestem zadowolona. Trzeba się cieszyć z tego, co przynosi życie. Równie dobrze mogłam być czwarta lub piąta – zakończyła brązowa medalistka.

Trzy najlepsze zawodniczki w elicie kobiet otrzymały nie tylko złote medale i koszulki mistrzyń Polski, ale również nagrody finansowe od sponsora głównego mistrzostwa – firmy TAURON.

 

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI