28.06.2015

NOWE TABLICE W ALEI SŁAW KOLARSTWA

Pięciu kolarzy odsłoniło swoje tablice w Alei Sław Kolarstwa w Sobótce podczas mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym.

Nowe tablice odsłonili przede wszystkim bohaterowie kolarstwa torowego. Pojawił się Ryszard Dawidowicz – wicemistrz świata torowców i piąty kolarz igrzysk olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Odbierając statuetkę z rąk prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Wacława Skarula dziękował klubowi KS Ślęża za to, że mógł odsłonić swoją tablicę. To ogromny zaszczyt, że zostałem wyróżniony i znalazłem się wśród takich znakomitości kolarstwa – mówił z kolei Grzegorz Krejner, kolejny kolarz z tablicą w Alei Sław. Krejner to brązowy medalista mistrzostw świata z 2001 i czterokrotny olimpijczyk. Mistrz Polski w drużynie Mariusz Pańczyk jest z kolei wychowankiem Sobótki. Czuję się bardzo podekscytowany obecnością w tak doborowym towarzystwie – mówił Pańczyk. W imieniu wicemistrza świata Leszka Stępniewskiego tablicę odsłonił Marian Turowski. Za pamięć dziękował także Andrzej Serediuk, brązowy medalista mistrzostw świata na szosie i czterokrotny mistrz Europy.

Skalną statuetkę odebrał również Czesław Lang, którego tablica w Alei Sław jest obecna od dawna. To wspaniałe, że jest miejsce, które docenia wszystkich kolarzy, którzy reprezentowali nasz kraj, walczyli, wygrywali i zdobywali medale. Chciałbym za to wszystkim bardzo podziękować – mówił Dyrektor Generalny Lang Team.  

Projekt Alei Sław Kolarstwa zakłada odsłanianie tablic przy okazji ważnych wyścigów kolarskich rozgrywanych w Sobótce. Swoje tablice mają tu najwięksi polscy kolarze, wśród nich między innymi Marian Więckowski, Ryszard Szurkowski, Czesław Lang, Lech Piasecki, Zenon Jaskuła, Joachim Halupczok. Sekretarzem kapituły przyznającej nowe wyróżnienia jest prezes KS Ślęża Sobótka Przemysław Bednarek.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI